Udhëzime dhe këshilla për sigurinë e fëmijëve nga rryma elektrike

SIGURIA PËR FËMIJËT Këshilla për siguri jashtë shtëpisë   Trafostacionet, shtyllat dhe kabllot e energjisë elektrike, mund të jenë tërheqëse për fëmijët, por është...
video

20 trika magjik për përdorimin e pirunit

I mërzitur me veglat e kuzhinës suaj? Këtu janë disa trika të mirë dhe të lehtë të jetës me lugë dhe pirun që do...

Si t’i dalloni vezët e freskëta

Sa herë bëhet fjalë për blerjen e vezëve, pyetja është gjithmonë e njëjtë: ku mund t’i gjejmë të freskëta? Dhe gjithmonë është e vështirë, për...
video

Si ti zbardhoni dhëmbët në shtëpi për 3 minuta

Si ti zbardheni dhëmbët tuaj në shtëpi në vetëm 3 minuta në vitin 2018 me sendet shtëpiake. Të gjitha që ju duhet është kjo: - sode...

5 kategoritë e kafshëve të ndaluara.

Kategoritë e kafshëve të ndaluara. Kategoria e parë: Kafshët e pista. 1- Derri.  Derri është kafshë e pistë, pisllëku është në origjinën e trupit të tij, prandaj...

11 gjërat më të rrezikshme në kuzhinën tuaj që ju nuk i dini

Ka gjëra që përdorim në kuzhinë çdo ditë. Ata janë shumë të zakonshëm dhe duket se janë mjaft të padëmshme dhe kurrë nuk kemi...

Si ta mbështjellni me batanije foshnjën tuaj

Në pyetje është rehatia Mbështjellja e rehatshme dhe e mirë me batanije është shkathtësia kryesore e përkujdesit tuaj prindëror. Ndihmon qetësimin e foshnjës kur është...

Ushqimet që mund të konsumohen edhe pas datës së skadencës

Këshilla – A mund të hidhen të gjitha ushqimet pas datës së skadencës? Ndonjëherë është e nevojshme dhe herë të tjera jo! Në fakt janë...

Maretë Shqiptare – Vlerat dhe Vetitë Unike të Traditës

Shqiptarët shpesh janë konfuzë për emrat dhe pamjen e frutave, sidomos ato të pyllit. Mareja nuk bën asnjë përjashtim në këtë rast. Emri botanik i...

Këshilla për përdorimin efikas të furrave

Furrat ofrojnë dy metoda kryesore për të gatuar: Për të pjekur: Gatimi i ushqimit duke shpërndarë ajrin e nxehtë nëpërmjet elementit të nxehjes Për...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...