Si të ulim pluhurin në shtëpi

Pluhuri ne shtëpi është një nga problemet me te cilat amvisat ndeshen ne mënyrë konstante. Veç kësaj, mos harrojmë se me pluhurin është i...

17 ide të shkëlqyeshme për banjën tuaj

Kumti ju prezanton me disa nga idetë më të bukura për dekorimin e ndjeshëm dhe krijues të banjove. Siç do ta kuptoni, ju nuk...

Ballkonet hapësirë ideale për të mbjellur perime

Për të kultivuar perime, nuk është e domosdoshme të keni tokë. Atë mund të bwni edhe në ballkonin e shtëpisë ose banesës. Bimët kërkojnë...

Disa këshilla që duhet t’i ndiqni kur mobiloni tualetin

Ju dëshironi të ndryshoni mobiliet, por kjo duhet të bëhet në përputhje me stilin e tualetit tuaj. Nëse tualeti juaj është klasik, ka vaskë...

KOKOS BAJADERA

Kjo recetë ju tregon se si përgatitet KOKOS BAJADERA. Më poshtë keni listën e gjërave që ju nevojiten për të përgatitur një KOKOS BAJADERA...

Fileto pule me spinaq

Filet i prejmë në mes në mënyrë që të krijohet si një “xhep” në në copën e mishit.Në atë “xhep” qesim pak spinaq të...

Sallatë me speca

Kjo është një nga sallatat e preferuara. Eshtë simboli i verës. Eshtë e shijshme për gojën dhe për syrin. Dhe shumë e theshtë për...

Tiramisu gjysëm e ngrirë

Racionet: 8 – 10, Koha e përgatitjes: 20 mins   Përbërësit: 250 gr. (1 gotë) djathë Mascarpone në temperaturë dhome (në mungesë mund të...

Si të zgjidhni një rrobalarëse?

Edhe pse, në vështrimin e parë,  për të zgjedhur një rrobalarëse duhet të jeni lehtësisht  të vendosur sapo keni definuar buxhetin tuaj, por në...

Bakllava me arra kokosi

Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje alternative shume e shijshme e Bakllavase tradicionale dhe e pershtatshme per te gjithe ata qe...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...