Fuqia e 10 ushqimeve proteinike

Për shqiptarët vakti i mirë zakonisht ka vetëm një pjatë: Mish. Dhe me kaq i kemi thënë të gjitha, por me ritmet frenetike të...

Pispili me dhalle (Leqenik me presh)

Tituj alternative te recetes per regjionin e Kosoves (Leqenik me presh). Përbërësit: Gjysem kg.miell misri 1 kg presh (prasa) te zjerre 200 gr...

Djath dhe domate të pjekura në tavë dheu (bujurdi)

Përbërësit: Djath, Domate, Spec djeges jeshil, Rigon , Vaj ulliri.   Përgatitja: Per te pergatitur kete pijate, sasia eshte ne doren tuaj. Nese pergatisim...

Ëmbëlsirë bavareze

Përbërësit: 2 fletë xhelatinë ( që përdoret për të trashur lëngun, sigurohuni që ajo të jetë e gjedhit ose bimore, shpesh ato dinë të...

Si të bëni brusketa integrale me domate dhe rukola, ja reçeta

Brusketat janë një ndër ushqimet që konsumohen edhe si një pjatë e vetme shoqëruar me donjë pije. Këto brusketa janë fare të thjeshta dhe...

Sallatë me pulë, qepë dhe ullinj

Përbërësit - 1 pule - 1 karote - 1 pras - 1 dege selino - 2 qepe - 300 gr fasule konserve - 20 ullinj te zinj - 2 gjethe dafine - vaj...

Fileto pule me spinaq

Filet i prejmë në mes në mënyrë që të krijohet si një “xhep” në në copën e mishit.Në atë “xhep” qesim pak spinaq të...

Rëndësia e uthullës së mollës

UTHULLA E MOLLËS; RECETAT E PËRDORIMIT; MËNYRA E PËRGATITJES NË SHTËPI Uthulla e mollës konsiderohet si kuruesi më i mirë shtëpiak, që njihet dhe përdoret...

Çokollata Raffaello shtëpie

Përbërësit: 175g wafer me vanille 200g çokollatë të bardhë Pak qumësht Miell kokosi Bajame të qëruara sipas dëshires Përgatitja: Shkrijmë çokollatën me pak qumësht në një tenxhere të dyfishte. Në një enë coptojmë wafer, shtojmë cokollatën dhe i përziejmë mirë. Me komposton formojmë topa të vegjel dhe në mes...

Uthulla e mollës për trajtimin e sinusit

Uthulla e mollës përdoret për shumë qëllime të ndryshme shëndetësore dhe një nga trajtimet më të këshilluara është inflamacioni i sinusit i njohur edhe...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...