Monday, March 27, 2023

Lakra e kuqe apo Lakra e bardhë?

0
I thonë Lakra e Kuqe, por në të vërtetë ngjyra e saj është një vjollcë e thellë e ndezur, shija e së cilës të...

8 Vitaminat që duhet të merrni çdo ditë

0
Nëse konsumoni ushqim të shëndetshëm dhe jetoni një mënyrë jetese të shëndetshme, nuk do të keni nevojë për ilaçe. Plotësimi dhe marrja e vitaminave (vetëm...

Kripa

0
Rreziqet e konsumimit te tepërt të kripës dhe shenjat që tregojnë se ju konsumoni shumë kripë Kripa përdoret në ushqimin tonë në bazë ditore. Moderimi...

Rëndësia e uthullës së mollës

0
UTHULLA E MOLLËS; RECETAT E PËRDORIMIT; MËNYRA E PËRGATITJES NË SHTËPI Uthulla e mollës konsiderohet si kuruesi më i mirë shtëpiak, që njihet dhe përdoret...

Pije natyrale që parandalon kancerin dhe trajton problemet e veshkave

0
Këtu kemi një pije natyrale që përmirëson sistemin imunitar, parandalon kancerin, sëmundjet e veshkave dhe ndihmon kurimin e ulçerave. Panxhari, që është përbërës në këtë...

Farat e Pishës, biznesi i artë shqiptar i së ardhmes

0
Kuzhina e famshme italiane, ajo e largët orientale e shumë receta në mbarë botën kanë si element esencial në shije, farat e pishës. Pasuritë më...

Caracat e Vogla, frutat e harruara të Shqipërisë

0
Në Shqipëri, caracat janë konsideruar si shenjë dalluese e kopshteve dhe bahçeve në shumë zona të vendit. Caracat, frutat e famshme të fëmijërisë së shumë...

Si ta mbështjellni me batanije foshnjën tuaj

0
Në pyetje është rehatia Mbështjellja e rehatshme dhe e mirë me batanije është shkathtësia kryesore e përkujdesit tuaj prindëror. Ndihmon qetësimin e foshnjës kur është...

Si të bëheni nënë e lumtur

0
Pyet një nënë a është e lumtur tani që ka një fëmijë dhe përgjigjja zakonisht është po natyrisht. Në fakt, në botë, fëmijët zënë...

Qumësht me Mjaltë – Baza e Jetës

0
Mjalti bën çudira. Qumështi është shumë i mirë për shëndetin gjithashtu. Të dyja së bashku janë jo vetëm një kombinim i shijshëm por edhe...