Si të lyejmë tavanin?

Qëllimi: ngjyra e tavanit tuaj është vjetruar? Ja disa këshilla për ta lyer atë:Juve do t’iu duhen: boja, ruli (valaku), kova e që hidhet...

Lulet ulin nivelin e stresit

Dihet se dekoracionet me lule e bime brenda ambienteve te shtepise nuk kane nje rol paresor prej elementi zbukurues, por jane filtra te ajrit...

Pulë me kërpudha

Përbërësit për katër persona:1 pulë500 gr kërpudha2 thelpinj hudhër1 lugë vaj ulliri ekstra i virgjër20 gr gjalpëMiellNjë gotë lëng mishi Kripë Piper Përgatitja:Pastroni,...

Omletë me kërpudha dhe gjizë

Përbërësit për 4 persona:4 kërpudha (me kësulë)4 vezë100 gram gjizë delesh50 gram parmixhan i grirë6 gjethe borzilokNjë lugë kafeje gjalpë2 lugë vaj ulliri ekstra...

Qofte me patate

Përbërësit: 1 kg patate te ziera,2 veze,1 dore djathë i thërrmuar,kripe, 1tufe e vogël majdanoz i grire,galete ose miell misri. Përgatitja: Kalojmë patatet ne...

Këshilla të mjaftueshme për gatimin e peshkut

Peshku gatuhet ne shume menyra dhe cdo njeri ka te preferuaren e tij. Per te arritur nje shije te mire me poshte jane gjera...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...