Van Dijk zbulon sekretin e Klopp

Trajneri gjerman Jurgen Klopp vazhdon të mbetet i preferuari i tifozëve të Liverpool, që e duan në të mirë e në të keqe. Një...

Zidane ka këto kushte para se ta marr drejtimin e Chelseat

Zinedine Zidane është i gatshëm të marrë punën e Chelseat nëse i plotësohen disa kushte financiare. “The Sun” shkruan sot se ish trajneri i Real...

Ish ylli i Milanit:Vokrri mund të luante për Barcelonën po të mos ishte ligji...

Ish ylli i Milanit dhe kombëtares së Kroacisë, Zvonimir Boban ka ardhur në Kosovë për t’i dhënë lamtumirën e fundit legjendës së futbollit kosovar,...

Real Madrid hidhet në sulm për yllin e Man. City

Real Madrid po përgatit një listë të gjatë me lojtarët që iu duhen me patjetër për të afruar në reparte të ndryshme të fushës,...

Birra dhe besimtari mysliman Mustafi: I dhashë nji mësim të mirë Valencias

Shkodran Mustafi, në nji intervistë për britaniken “The Sun” të publikueme dje, ka folë për incidentin me nji shishe birre në Valencia. Besimtari i devotshëm...

Mohamed Farah, atleti muslimano-britanik që po sfidon politikat anti-emigracion

“The Independent”: Mohamed Farah, atleti muslimano-britanik që po sfidon politikat anti-emigracion Katër vite më parë, një musliman me prejardhje somaleze, Mohamed Farah, fitoi në garat...

Vokrri: Kosova shpresë për Botërorin Rusi-2018

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, është i bindur se Kampionati Botëror i Rusisë që zhvillohet më 2018 me shumë...

Disa nga futbollistët që e agjërojnë muajin e Ramazanit

Për gjithë sportistët që i përkasin besimit islam, 18 qeshori ka qenë dita kur ata kanë filluar agjërimin e tyre. Këta lojtarë nuk po...

Futbollistët shqiptarë që praktikojnë fenë (Foto)

Krahas futbollit, i cili kërkon përkushtim shumë të madh për të qenë i suksesshëm, disa yje shqiptare e praktikojnë maksimalisht edhe fenë Islame, të...

Dortmundi e kërkon me ngulm Bersant Celinën

I riu i Manchester Cityt, kosovari Bersant Celina ka tërhequr vëmendjen e gjigantit gjerman, Dortmund, shkruan gazeta britanike “The Sun”. Lajmin e botuar në “The...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...