Tuesday, May 24, 2022

Guardiola thotë se do të largohet nëse nuk e transformon Cityn

0
Trajneri spanjoll Pep Guardiola është nën presion pas humbjes që pësoi në Cam Nou nga Barcelona, por ka thënë se është i gatshëm të...

Talenti kosovar shënon pesë gola në Ligën e Kampionëve

0
Mërgim Berisha ka realizuar pesë gola në Ligën e Kampionëve për të rinjtë deri në moshën 19-vjeçare. Sulmuesi shqiptar këto gola i shënoi në fitoren...

Vdes presidenti i klubit Gençlerbirliği, kishte prejardhje nga Kosova

0
Ilhan Cavcav, presidenti i klubit turk, Gençlerbirliği, ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare. Ai ishte president i klubit për 39 vite me radhë Futbollit...

Super ndeshja 30 milionëshe, Joshua – Klitschko

0
Super ndeshja 30 milionëshe ndërmjet kampionit të botës në kategorinë IBF, Anthony Joshuas dhe ish-numrit një të botës në kategorinë e rëndë Wladimir Klitschkos...

Bavarezët kërkojnë 18 milionë euro për Xherdan Shaqirin

0
Bayern Munich ka caktuar çmimin për Xherdan Shaqiri. Skuadra gjermane, Bayern Munich, ka përcaktuar vlerën e mesfushorit kosovar, Xherdan Shaqiri. Sipas të përditshmes gjermane,...

Portieri dhe trajneri i Koresë Veriore suspendohen 1 vit se “pranuan gol qëllimisht”

0
Portieri dhe trajneri i kombëtares së Koresë Veriore janë suspenduar për një vit nga të gjitha aktivitet e futbollit, me arsyen se kanë pranuar...

Hertha Berlin 2-1 Koln, Mavraj vazhdon me paraqitjet e tij të mira

0
Mërgim Mavraj po vazhdon me paraqitje të mira në Bundesligë me Kolnin. Por, në javën e tetë mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë u mund nga...

Spanje, autoritetet në përgatitje të “listës së zezë” për tifozët e dhunshëm

0
Ministri spanjoll i Punëve të Brendshme, Jorge Fernandez Diaz ka deklaruar se do të përgatitët "lista e zezë" ku do të figurojnë emrat e...

Barcelona fiton, por gjithçka mbetet e hapur

0
Barcelona ka arritur të përmbys rezultatin duke fituar ndeshjen me rezultat 2-1. Skuadra e Atletico Madridit e nisi më mirë takimin kur arriri të shënojë...

Bundesliga zyrtarizon teknologjinë në fushë

0
Më në fund, pas një debati të gjatë, 18 klubet e Bundesligës vendosën zyrtarisht vendosjen e teknologjisë në vijën fatale. Në mbledhjen e së...