E tmerrshme: Narkomanët e dogjën stadiumin “Riza Lushta”?

0
Djegia e stadiumit të Trepçës ’89, “Riza Lushta”, ishte një goditje e madhe për futbollin kosovar në përgjithësi. Por, kush në të vërtetë ia...

Ahmed Kalaja: Rikujton tifozët e Tiranës dhe Partizanit

0
Rikujtim per sportdashesit qe do te shkojne ne stadium...!!! Me date 4 Maji do te luaje Partizani me Tironen. Une nuk jam tifoz por...

‘Torcida’ i bashkohet grevës së minatorëve të Trepçës

0
Tifozët e Mitrovicës, Torcida në krye me liderin e tyre Shefqet Begu – Qeti para pak çastesh kanë arritur te plotacioni i minierës së...

Majlinda Kelmendi në finale

0
Majlinda Kelmendi ka kaluar në finale duke e mposhtur Annabelle Euranie nga Franca. Xhudistja jonë është treguar më e zonja se kundërshtarja e saj që...

Leci: Duka ma dha pasaportën për shkak të ndeshjeve të kurdisura

0
Liridon Leci vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes në Suedi, rreth ndeshjeve të kurdisura. Futbollisti kosovar i cili u largua nga kampionati suedez...

Kelmendi: ETC-ja tërhiqet nga financimi i Superligës së basketbollit

0
Pronari i rrjetit të qendrave tregtare “ELKOS” dhe “ETC”, Ramiz Kelmendi, në një prononcim për Telegrafin ka sqaruar se kompania të cilën e drejton...

Luani Mavraj luajti 90 minuta, pa asnjë sekond stërvitje

0
Ylli i kombëtares shqiptare, luani Mërgim Mavraj, ka arritur që të realizojë gol dhe të ndihmojë skuadrën që të fitojë me asnjë minut stërvitje....

Tifozët pejanë: Stavileci po e shfrytëzon pozitën e Ministrit tek KB Prishtina

0
Tifozët pejanë kanë lëshuar akuza të rënda ndaj Sigal Prishtinës, respektivisht presidentit të saj, Blerand Stavileci, për të cilin thonë se po e shfrytëzon...

Futbollistët shqiptarë që praktikojnë fenë (Foto)

0
Krahas futbollit, i cili kërkon përkushtim shumë të madh për të qenë i suksesshëm, disa yje shqiptare e praktikojnë maksimalisht edhe fenë Islame, të...

Kur do të pranohet Kosova në UEFA?

0
UEFA pritet ta pranojë Federatën e Futbollit të Kosovës si anëtare të re gjatë muajit qershor në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv. Federata e Futbollit...