Saturday, August 13, 2022

Perez – Ronaldos: Nëse na braktis për PSG-në, unë do ta blej Messin

0
Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, e kishte paralajmëruar Cristiano Ronaldo se nëse do ta braktiste gjigantin spanjoll për Paris Saint-Germainin, atëherë ai do...

Historia e Lojërave Olimpike Dimërore

0
Lojrat e para olimpike dimërore u zhvilluan në vitin 1924 në Chamonix, Francë. Lojërat Olimpike Dimërore është një ngjarje ndërkombëtare sportive e cila mbahet një...

Xhudisti Akil Gjakova,tregon se çfarë ndjenje është të mposhtësh kampionin olimpik

0
Xhudisti Akil Gjakova dje ka gjunjëzuar kampionin olimpik, Lasha Shavdatuashvilli në Grand Slamit e Parisit për të shënuar një fitore historike. Në një intervistë për...

Adnan Hyseni, trajneri i Besës rikthehet në stol, shpërthen në lot

0
Adnan Hyseni, trajneri i Besës është rikthyer në stolin e këtyre të fundit. Hyseni para disa muajve kishte probleme shëndetësore, me që rast u deshtë...

Akil Gjakova në finale, Distria Krasniqi në garë për të bronztën

0
Akil Gjakova ka arritur të kualifikohet në finale të Grand Slamit në Paris, kurse Distria Krasniqi është në garë për të bronztën. Për të arritur...

Di Maria: Isha fare pranë Barcelonës

0
Ish-sulmuesi i Real Madridit, Angel Di Maria, ka zbuluar se gati u bashkua me shokun e kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, në Barcelonë./Kumti.com Lojtari në...

PSG-ja vendos se a do të mbetet Zidane në Real

0
Zinedine Zidane, njeriu i stolit të Real Madridit, është duke u formësuar si trajneri i ardhshëm i PSG-së, sipas “Le10Sport”, portalit të njohur francez,...

Tottenham-Arsenal, Derbi që premton spektakël

0
Një nga rivalitet më të zjarrta të futbollit anglez do të shkruajë një kapitull të ri mesditën e së shtunës, kur Tottenham i vendi...

Zinedin Zidan: Dua që Isco të qëndrojë te Real Madridi gjithë jetën

0
Zinedine Zidane u shfaq në një konferencë shtypi në prag të ndeshjes së Real Madridit kundër Real Sociedad. Tekniku francez foli për sfidën e...

Ekipi i Kosovës dhe Shqipërisë bëjnë së bashku parakalimin historik në ceremoninë hapëse

0
Ekipi olimpik i Kosovës dhe ai i Shqipërisë kanë defiluar në ceremoninë hapëse të lojërave olimpike dimërore PyeongChang 2018 që fillojë në Korenë e...