Çfarë i kishte thënë Muhammad Ali Aziz Salihut në vitin 1984? (Video)

Aziz Salihu ishte takuar me të ndjerin Muhammad Ali gjatë Olimpiadës së vitit 1984 që ishte mbajtur në Los Angeles.

Legjenda e boksit kosovar, Aziz Salihu e ka pritur me dhembje lajmin për vdekjen e ikonës së boksit, Muhammad Ali.

Salihu, në një intervistë për gazetën Express, kujton takimin që kishte me Muhammad Ali gjatë Olimpiadës së vitit 1984 që ishte mbajtur në Los Angeles.

“Unë jam takuar me Alin në Los Angeles kur kam humbur prej Tyrell Biggs. Ai më ka thënë se të kanë bërë padrejtësi, dhe më ka përqafur”, ka deklaruar ‘Zizi’

http://www.dailymotion.com/video/x4ehb7k_aziz-salihu_sport

Artikulli paraprakGjesti i Muhamed Alisë që dëshmoi devotshmërinë ndaj islamit (Foto)
Artikulli vijuesSi ishte përgjigjur Muhammad Ali kur ishte pyetur nëse kishte truproje (Video)