Çollaku udhëton në Strasburg për vizat

Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, do të udhëtoj sot për në Strasburg, ku do të zhvillojë takime bilaterale me komisionerin për Politikën Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatave për Zgjerim, z. Johannes Hahn.

Ai do të takoj edhe deputet të Parlamentin Evropian me të cilët do të diskutojë për avancimin e agjendës evropiane të Kosovës, me theks të veçantë për përmbylljen e procesit të liberalizimit të vizave për kosovarët.

Këto takime janë vazhdimësi e takimeve zyrtare që ministri Çollaku është duke i zhvilluar me diplomatë evropian dhe përfaqësues të BE-së lidhur me këto procese.

” Ministri i Integrimit Evropian, z. Bekim Çollaku, udhëton sot për në Strasburg, ku do të zhvillojë takime bilaterale me komisionerin për Politikën Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatave për Zgjerim, z. Johannes Hahn si dhe deputet të Parlamentin Evropian me të cilët do të diskutojë për avancimin e agjendës evropiane të Kosovës, me theks të veçantë për përmbylljen e procesit të liberalizimit të vizave për kosovarët”, thuhet në njoftimin e Ministris së Integrimit.kohaislame

Artikulli paraprakArkëtari akuzon kryetarin për keqpërdorim fondesh
Artikulli vijuesFreedomHouse: Strukturat qeveritare po pengojnë zhvillimin në Kosovë