"DAESH-i mund të ndërmarrë më shumë sulme me armë kimike"

0
179

Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Mbrojtjes, kolonel Jeff Davis, ka deklaruar se ndërkohë që po afron operacioni për Musulin, organizata terroriste DAESH mund të shtojë sulmet me armë kimike ndaj ushtarëve amerikanë, raporton Anadolu Agency (AA).

Gjatë konferencës ditore në Pentagon, Davis ka dhënë detaje mbi luftën kundër DAESH-it dhe zhvillimet e fundit.

Duke tërhequr vëmendjen ndaj sulmeve gjithnjë e në rritje të DAESH-it ndaj ushtarëve irakianë dhe amerikanë, Davis tha: “Ndërkohë që po afron operacioni për Musulin, DAESH-i mund të ndërmarrë më shumë sulme me armë kimike.”