Davutoğlu: “Aktualisht çështja e autorëve është zbardhur e tëra, është zbuluar se ky sulm është kryer nga një person anëtar i YPG-së…

Kryeministri Davutoğlu: “Aktualisht çështja e autorëve është zbardhur e tëra. Në mënyrë të qartë është zbuluar se ky sulm është kryer nga një person anëtar i YPG-së i infiltruar nga Siria dhe në bashkëpunim me anëtarët e organizatës terrorsite brenda Turqisë.

Artikulli paraprakGazetari Ademi: U lirua i dyshuari për vrasjen e djalit tim Leartit
Artikulli vijuesI dërguari special i OKB arrin në Gaza