E din kush ka luftu në Siri por për çudi nuk e din kush i rrahu Shqiptarët?!

Pas dhunës nga huliganët Maqedonas të njohur si “Komiti” ndaj të shqiptarëve në qytetin e Shkupit shumë qytetarë kan reaguar dhe kan shprehur mllefin ndaj kësaj padrejtësie, një ndër to ishte edhe Sunullah Islami (aktivist) ku në rrjetin social shkroi:

Stop Dhunës ndaj Shqiptarëve!

– Ku janë autorët ?

Qysh po keni fuqi me dit n’Siri kush po lufton e spo muni me dit n’Gradski Park kush po qarkullon?

Duke aludu në akcionin e fundit policor “Qelia”.

Artikulli paraprakReagon Hoxhë Bekir Halimi pas dhunës ndaj Shqiptarëve në Shkup
Artikulli vijuesSot u dorëzuan ndihmat e grumbulluara për Tetovën (VIDEO)