Edhe amerikanët luftojnë në Ukrainë! (Video)

0
187

Njerëz të armatosur me uniformë, të cilët flasin rrjedhshëm gjuhën angleze, u vunë re në Mariupol të Ukrainës pas një sulmi me raketa.

Për shkak të këtyre, mediat lokale ukrainase raportojnë se, në krahun e forcave ushtarake ukrainase ka edhe luftëtarë amerikanë.

Qyteti portal në Ukrainën lindore, Mariupol, ishte objektiv i një sulmi me raketa, gjatë së cilës u shkatërrua një zonë banimi në lindje të qytetit, me ç’rast u vranë 30 civilë, transmeton Telegrafi.

Për këtë sulm, policia lokale dhe trupat ukrainase kanë akuzuar njëra-tjetrën.

Një video që së fundi u shfaq në kanalin YouTube, dëshmon për ekzistencën e mercenarëve amerikanë në këto trazira. /Tg/kohaislame

“>