Egjipt: 26 persona dënohen me vdekje

0
179

Një gjykatë egjiptiane dënoi sot me vdekje 26 persona me arsyetimin se kanë themeluar një grup terrorist, njoftuan burime nga gjykata.

Të akuzuarit u shpallën fajtorë për krijimin dhe drejtimin e një grupi terrorist që sipas tyre kishte si objektiv sulmin ndaj personave, që lundronin në Kanalin e Suezit dhe që dëmtonte unitetin kombëtar të vendit./trt/kohaislame