Prishtina fiton kupën me golin e KALID BASID i cili e feston me SEXHDE – Ku jeni analista?

Skuadra e Prishtinës ka arritur të fitoj ndeshjen ndaj Dritës në finalen e Kupës së Kosovës me rezultat 2 me 1.

Pjesa e parë i takoi mysafirëve të Dritës, pasi në minutën e 31-të, Qëndrim Sejdiu shënoi për 1 me 0.

Në fillim të pjesës së dytë trajneri i Prishtinës bëri një zëvendësim, i cili doli shumë i “artë” për skuadrën nga kryeqyteti.

Në minutat 71’ dhe 75’, i zëvendësuari në pjesën e dytë, Khalid Basid ia dhuroi titullin Prishtinës duke shënuar dy gola, dhe duke festuar me SEXHDE , pyesim analistat islamofobë që këto ditë hedhnin vnerë kundër Mërgim Mavraj, tash ku jeni kur një Musliman ia mundsoi Prishtinës për herë të parë të ndjej fushën Europjane?.

Kështu Prishtina me këtë fitore do të fitoj një shumë të madhe parash, si dhe do të marr pjesë në kualifikimet e Evropa Ligës.sexhde sexhde1

Artikulli paraprakKhalid dërgon Prishtinën në Evropa Ligë (Video)
Artikulli vijuesKomandant Hoxha: Kastriot Myftaraj dhe Derri si me i lindë një nënë