Foto/ E pabesueshme, shikoni si kanë ndryshuar qytetet më të mëdha në botë

Duket se koha po ecën shumë shpejt për metropolet më të mëdha në botë.

Dhe çdo herë e më shumë po ndryshojnë gjërat në vendet ku jetojmë – së bashku me botën përreth nesh e cila evoluon aq shpejt sa që na lë të habitur.

Në fotografitë që do t’i gjeni më lart ju do t’i shihni disa prej qyteteve më të mëdha në botë, të cilat dukeshin krejtësisht ndryshe vetëm disa vite më parë,.

Ato janë:

Singapori: 1960 vs tani

Hong Kongu: 1960 vs tani

Fortaleza, Brazil: 1980 vs tani

Shangai, Kinë: 1990 vs tani

Toronto, Kanada: 1930 vs tani

Seul, Koreja e Jugut: 1950 vs tani

Nairobi, Kenia: 1960 vs tani

Pekin, Kinë: 1940 vs tani

Melburn, Australi: 1920 vs tani

Dubai: 1980 vs tani

1_1476723759-7463175 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Artikulli paraprakViti 1998: Kur serbët kryenin masakra në Drenicë
Artikulli vijuesNjë pamje vërtetë që të thyen zemrën. (FOTO)