‘FSK është gati të bëhet ushtri’

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, ka thënë se FSK-ja qysh tash është e gatshme të shndërrohet në ushtri të vendit.

Berisha tha se krejt çfarë po presin janë kushtet ligjore e kushtetuese për këtë transformim, pasi gjithçka tjetër është plotësuar.

Ai, në ditën e Forcës, shtoi se Qeveria do të vazhdojë ta mbështes fuqishëm FSK-në.

Artikulli paraprakQe 4 vjet, asnjë lindje në Kamenicë!
Artikulli vijuesSot shpallet aktgjykimi ndaj ish-kreut të OSHP-së dhe dy të tjerëve