Gjakovë, arrestohen dy persona për fajde

Fshati Shishman, Gjakovë, janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj pasi që të njëjtit dyshohet se janë marrë me fajde.
Gjatë kontrollit në shtëpitë e tyre janë gjetur dhe konfiskuar dy pistoleta, një pushkë gjuetie, 116 copë fishekë të kalibrave të ndryshëm si dhe disa dokumente. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Artikulli paraprakInvestimi i dështuar izraelit në Shkup dhe muzeu i VMRO-së – lëndët që hap sot PSP-ja
Artikulli vijuesKy vend hap varrezë të veçantë për ateistë