Gjeorgji – Të paktën 14 të vdekur nga përleshjet mes policisë dhe një grupi të armatosur rus

0
183

Të paktën tre policë gjeorgjianë dhe 11 anëtarë të një grupi të armatosur rus humbën jetën dje nga përleshjet në Gjeorgji, bënë të ditur burime zyrtare gjeorgjiane.

“Nuk e dimë ende se kush ishin këta persona dhe përse kishin ardhur në territorin gjeorgjian”, deklaroi zëvendësministri i Brendshëm gjeorgjian, Nodar Kharchiladze./koha/kohaislame