Gjykata e dënon 10 vite burg babain përdhunues

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 10 vjet burg, Fatos Gurakuqin, përdhunuesin e vajzës së vet 15-vjeçare.

Ka qënë analiza e AND-së ajo që ka vërtetuar përdhunimin e minorenes. Por 39-vjeçari edhe pas kësaj vijonte të mohonte akuzat.

Përveç akuzës së kryerjes e marrëdhënieve seksuale në gjini, 39-vjeçari Gurakuqi akuzohet edhe për ushtrim dhune fizike ndaj vajzës dhe familjarëve të tjerë, shkruan Top Channel,

Artikulli paraprakKy qytet suedeze u ofron shtëpi dhe përfitime ish-ushtarëve të DAESH
Artikulli vijuesTrump 'refuzon' të përgjigjet nëse do ta njoh rezultatin zgjedhor