"Goditje të rënda" merr përsëri Parisi

Disa të shtëna të rënda janë dëgjuar në veri të Parisit, në Sanint Denis. Burime policore thonë se ky është aksion është vazhdimësi e të sulmit të së Premtës.

Disa policë janë të lënduar njofton TV French. Shërbimet e sigurisë sot në mëngjes shfaqen disa nga videot e nëntë azilantëve që mund të ishin sulmues të mundshëm.

Shumë paqartësi ka rreth asaj se çfarë ka ndodhur dhe si. Disa analistë thonë se është një 11 shtator i Francës./KohaIslame

Artikulli paraprakIsh-gruaja e terroristit: Ibrahimi nuk shkonte kurrë në xhami
Artikulli vijuesSi të heqim mykun nga muret