Haiti, qindra të burgosur arratisen nga burgu

Më shumë se njëqind të burgosur arritën të mposhtin rojet dhe të arratisen nga burgu në pjesën qendrore të Haitit.

Incidenti ka ndodhur dje në qytetin bregdetar Arcahai, rreth 30 kilometra në veri të kryeqytetit të Haitit.

Sipas policisë, rojet e burgut u sulmuan në pjesën e burgut ku ishte planifikuar larja për të gjithë të burgosurit. Në përleshje është vrarë një roje, ndërsa disa të tjerë u plagosën.

Artikulli paraprakEgjipt, suspendohet prezantuesja e cila Morsin e quajti "zotëri president"
Artikulli vijuesPapa Françesku: Luftimet në Mosul të lënë pa fjalë