Haki Rugova kundërshton rivotimin në Istog, kërkon vetëm anulimin e votave me postë

Ka reaguar edhe kandidati i LDK-së për Istog Haki Rugova për vendimin e PZAP-it.Ai gjatë një interviste për Radio Dukagjinin ka komentuar vendimin e PZAP, duke mos e pranuar dhe e quajti të pa nevojshëm rivotimin në Istog“Rivotimi në Istog është i papranueshëm për mua dhe ne kemi kërkuar që të anulohen votat më postë dhe të shpallëm fitues të Zgjedhjeve në Istog”, ka thënë Rugova.

Artikulli paraprakVrasja në ‘Albi Mall’, të akuzuarit dënohen me 57 vjet e 5 muaj burg
Artikulli vijuesLimaj: Demarkacioni shpejt do ta marrë epilogun e vet