Hoxha: Abaz Xhuka do ti fitoj zgjedhjet me ndihmën e Serbisë

0
339

Xhezair Shaqiri i njohur si komandant Hoxha ka reaguar ndaj shkrimeve në media se në zgjedhjet e ardhshme do të fitoj BDI-ja, falë liderit të saj Ali Ahmeti.

Hoxha thekson se Bashkimi Demokratik për Integrim ka fituar zgjedhjet në disa cikle zgjedhore falë premtimeve boshe dhe mbushjes së kutive të votimit.

Por, sipas tij këto fitore nuk i kanë sjellë asnjë hajr shqiptarëve të Maqedonisë.

“BDI dhe Abaz Xhuka ka fituar me premtime boshe dhe përmes mbushjes së kutive të votimit, por shqiptaret cka fituan nga këto fitore të Abaz Xhukes. Dështim apo fitore e Shqiptarëve. Politika serbe edhe dështimet i kthen në fitore”, është shprehur komandant Hoxha. (INA)