HTC prezanton Desire C

0
275

Gjatë ditës së djeshme, HTC kishte prezantuar zyrtarisht telefonin e saj më të ri, përkatësisht modelin HTC Desire C, një pajisje e re Android e cila tashmë do të fillojë të shitet në Mbretërinë e Bashkuar.

Sipas burimeve të zbuluara nga Clove, HTC Desire C do të fillojë të shitet që nga data 24 maj, fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, për tu pasuar edhe në vendet tjera të Evropës. 

Versioni pa kontratë i këtij telefoni do të dal në treg me një çmim prej 190 funtave, dhe tani mund të bëhet para-porosi për një të tillë, ndërsa Desire C është edhe një model tjetër iHTC-së i cili bazohet në Android 4.0 Ice Cream Sandwich. / Telegrafi / kohaislame /