Huawei prezanton modelet e reja të linjës Ascend P1

0
160

Prodhuesi më i famshëm kinez i telefonave mobil, Huawei sot ka njoftuar për dy modele të reja të telefonave që bazohen në Android, përkatësisht modelet e linjës Ascend P1, Huawei Ascend P1 TD-SCDMA dhe Huawei Ascend P1 XL.

Huawei Ascend P1 TD-SCDMA vjen me TD-SCDMA 3G radio për dallim nga WCDMA radio, i cili është i dizajnuar për gjeneratën e tretë mobile në shtetin kinez.

Huawei Ascend P1 XL posedon baterinë më të madhe e cila vjen me 2600 mAh, ndërsa të dyja këto modele do të dalin në shitje në tremujorin e tretë të këtij viti./ Telegrafi / kohaislame /