Ish anëtarët e NISMA-së të lumtur që iu bashkuan ‘Vetëvendosjes’

Ish anëtarët e Nisma për Kosovën Xhevat Bislimi e Bajram Ajeti kanë kaluar në Lëvizjen Vetëvendosje.

Kryetari i VV-së Visar Ymeri tha se Bislimi e Ajeti do të jenë pjesë e VV- së në rrugëtimin e përbashkët për një republikë të fuqishme dhe në shërbim të qytetarëve.

Bislimi ka thënë se dy çështje që kanë mbetur ende të hapura. Realizimi i idealit kombëtarë dhe një brezi ekonomike në këtë vend.

Ndërsa Ajeti tha se duke marr parasysh seriozitetin e VV – së në ndërtimin e një shteti funksional me kënaqësi iu ka bashkuar sepse do ta realizojnë idealin e tyre.

Artikulli paraprakAnëtarësimi në KiE, hapi i ardhshëm i Kosovës
Artikulli vijuesDonald Trump zbut retorikën ndaj myslimanëve