Izetbegoviq: Bosnja dhe Hercegovina do e njohë Kosovën

Zyrtari në presidencën e Bosnjës, Bakir Izetbegoviq i cili është i pakënaqur me pozitën e Sanxhakut, ka thënë se Bosnja dhe Herecegovina do të njohë pavarësinë e shpallur të Kosovës.

“Sa për mu, deri më tani Kosova duhet të njihet. Marrdhëniet e deri tanishme kanë sjellë vetëm probleme në Bosnjë dhe Hercegovinë dhe nuk kanë ndihmuar Kosovën”, ka thënë Izetbegoviq në një intervistë për Deutsche Ëelle,transmeton kumti.com

Artikulli paraprakLutfi Haziri: Nëse nuk bëhet autostrada, e bllokoj Gjilanin
Artikulli vijuesKMDLNJ: Qytetarët ta paguajnë vetëm 70% të faturës së KEDS-it