Vazhdojnë vrasjet nga forcat e Asadit

0
204

Mbi 110 persona janë vrarë nga sulmet e fundit të realizuara nga forcat e Esadit, përfshirë këtu 17 fëmijë dhe 11 gra.

Sulmi është realizuar në zonën ku kontrollohet nga forcat opozitare, bënë të ditur Organizata për mbrojtjen e te drejtave të njeriu në Siri (SNHR). Ndërkaq, agjencia zyrtare e Sirisë, SANA raporton se forcat e sigurisë kanë futur në kontroll një grup të armatosur në fshatra rreth Damasku, në Halep, Humus dhe Haseke. /trt/kohaislame