Izrael vs Turqi – bisedime rreth anijes Mavi Marmara

0
133

Në një deklaratë të ministrisë së jashtme të Izraelit, është bërë me dije se Izraeli është i gatshëm të ulet në tryezën e bisedimeve lidhur me anijen Mavi Marmara, pa kushte paraprake.

Koordinatori politik pranë ministrisë së jashtme të Izraelit, ka thënë:”Ne duhet ti lëmë problemet mënjanë dhe të shohim nga e ardhmja.” /a.online/kohaislame