Izraeli organizoi dy sulme ajrore në Gazë

0
185

Avionët luftarak të Izraelit organizuan sulme ajrore në Gaze.

Njoftohet se në sulm nuk pati viktima.

Avionët luftarak të Izraelit të tipit F-16 hodhën gjithsej 6 raketa ndaj dy objektivave të ndryshme në Gazë.

Godina, e cila dikur përdorej si qendra e shërbimit informativ të Palestinës dhe fusha e stërvitjes së brigadës Izeddin el Kassam u goditën me raketa.

Bëhet e ditur se fatmirësisht nuk pati viktima në këto dy sulme./trt/kohaislame