Jemen: të paktën 25 të vrarë nga sulmi në ministri

Një seri e sulmeve në Ministrinë e Mbrojtjes në Jemen ka vrarë së paku 25 persona dhe ka plagosur 40 të tjerë.

Zyrtarët thonë se sulmet e koordinuara kanë pasur në shënjetsër spitalin brenda kompleksit.

Sipas tyre, gjashtë mjekë, nga ta tre të huaj, janë në mesin e të vrarëve.

Në deklaratën e Ministrisë së Mbrojtjes thuhet se trupat kanë rimarrë kontrollin e ndërtesës pas përleshjeve me personat e armatosur.

Në deklaratë po ashtu thuhet se shumica e sulmuesve janë vrarë, por nuk saktësohet numri i tyre.

Artikulli paraprakShpend Ahmeti: E respektoj Shefqet Krasniqin
Artikulli vijuesKryengritësit vrasin 18 ushtarë të regjimit në Alepo