“Jo te Molla Kuqe, po as te gardhi i Gllogjanit”

Analisti politik, Haki Abazi ka reaguar pas miratimit të demarkacionit nga ana e Kuvendit.

Ai në një shënim në Facebook e ka goditur fort grupin Molliqaj si dhe deputetët që votuan pro demarkacionit.Shënimi i plotë:

A e kuptuat tani pse ka dale klani CC-zero prej VV. Une brengosem per ata qe mendojne se ka ndonje gje të mire e pragmatike me qene ne anen e klanit PRONTO dhe marreveshejeve antishtetrore. Jo te molla kuqe por as te gardhi Gllogjanit!

 

Artikulli paraprakQeveria planifikon aktivizimin e Aeroportit të Gjakovës
Artikulli vijuesHaradinaj: Ne e kryem tonën, tash BE-ja ta kryen pjesën e saj