Joe Biden sot takohet me kryeministrin dhe presidentin

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka arritur mbrëmë në Kosovë.
Ai sot do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Isa Mustafa, ku pas këtyre takimeve do të ketë edhe një konferencë për media.
Derisa, Joe Biden takohet me zyrtarët e shtetit të Kosovës, gruaja e tij Jill do të vizitojë Manastirin e Graçanicës, ku do të takohet me peshkopin Teodosije dhe do të shikojë ambientet e manastirit.
Pasdite bashkëshortët Biden së bashku me nipin dhe mbesën e tyre do të marrin pjesë në emërimin e rrugës nacionale Gjilan-Ferizaj, e cila tani e tutje do të mbajë emrin e Joseph R. “Beau” Biden, III.
Në këtë ceremoni të organizuar nga Qeveria e Kosovës do të mbajnë fjalime nënpresidenti Joe Biden, presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Isa Mustafa dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri.

Artikulli paraprakVetëvendosje kërkon dorëheqjen e Thaçit dhe Veselit
Artikulli vijuesE rrallë, besimtari dhuron 250 mijë euro truall, në plane një xhami për Paskuqanin