Kaçanik, një i arrestuar për "organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist"

0
192

Policia e Kosovës njoftoi se pas një pune hetimore ka identifikuar dhe arrestuar një të dyshuar pasi që për të njëjtin ekziston dyshimi i bazuar se ka kryer veprën penale “organizim dhe pjesëmarrje ne grup terrorist”.

Arrestimi është bërë në Kaçanik, të martën në ora 10:00.

 

Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje. /Telegrafi/