Katër të plagosur nga sulmi në Stamboll në përkujdesje intensive

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, 12 viktima të sulmit edhe më tej mbahen në spitalet e Stambollit

 

 

STAMBOLL (AA) – Ministria e Shëndetësisë në Turqi njoftoi sot se katër persona të cilët u plagosën gjatë sulmit terrorist të së shtunës në Stamboll vazhdojnë të mbahen në përkujdesje intensive në spital, pasi gjendja e tyre shëndetësore nuk është stabile, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas ministrisë, 12 të plagosur nga sulmi edhe më tej mbahen në spitalet e Stambollit.

Ministri i Punëve të Brendshme të Turqisë, Efkan Ala, të dielën deklaroi se sulmuesi vetëvrasës është identifikuar dhe bëhet fjalë për 24 vjeçarin Mehmet Ozturk, i lindur në juglindje të Turqisë, në provincën Gaziantep.

Ai shtoi se sulmuesi dyshohet të ketë pasur lidhje me grupin terrorist DAESH.

Artikulli paraprakShteti ynë me të gjitha mundësitë lufton kundër organizatave terroriste
Artikulli vijuesDerbi mes Galatasarayit dhe Fenerbarçes do të luhet pa tifozë