Konfirmohet data e prezantimit të Samsung Galaxy Note 7

Një linjë tjetër Galaxy Note, qoftë Note7 ose Note7 Edge, do të prezantohet më 2 gusht, një lajm ky i cili tregon për ngjarjen e ardhshme të Galaxy Note.

Note kanë ardhur më herët çdo vit. Duke u rikthyer tek tre brezat e mëparshëm, Note 3 është shpallur më 25 shtator 2013, Note 4 është prezantuar deri më 3 shtator të 2014, ndërsaNote 5 ardhur edhe më herët, më 13 gusht të vitit të kaluar. Pra, nëse produkti më i ri i Galaxy Note do të dalë 2 gusht kjo do të ketë një kuptim të përsosur për Note7.

Pika tjetër interesante është se lajmi në mënyrë të qartë thekson se modeli që ne jemi duke pritur të dalë në 2 gusht ka një avantazh. Ka spekulime se në vazhdim Galaxy Note 7 mund të ketë formë të lakuar ashtu si Galaxy S7 edge, por mund të këtë edhe një version të saj të sheshtë, transmeton krokodili. Vetëm pak ditë do të na duhen edhe ne do të dimë më shumë rreth produktit më të ri të Samsung.

Artikulli paraprakNikoliq falënderon Rumaninë për mosnjohjen e Kosovës
Artikulli vijuesHarroni sëpatën, njihuni me pajisjen e re dhe efikase për qarjen e druve (Video)