Ku jeni bre "patriota"ambasadorja Franceze po flet kundër flamurin kuq e zi ?

Shum qartë mund ti dallojmë të ashtuquajturit “patriot” apo brengosës së çështjes kombëtare, i sheh ata se si lehin kundër Islamit, Turkut, Arabit (gjithmonë duke u fshehur pas petkut të patriotizmit) por kur një ambasadore Franceze në Kosovë del e flet kundër flamurit kuq e zi këta “patriotë” heshtin si qyqarë dhe defakto demaskohen se në fakt këta të gjorë nuk kanë lidhje me kombin! Këta shëndrohen në “patriot” vetëm atëherë kur duhet folur kundër Islamit, Turkut apo Arabit!

Lajmi:

Ambasadorja e Frances: Mos harroni, ju jeni vend i pamvarun dhe ky asht flamuri juej dhe nuk asht i Shqipnise

Ambasadorja franceze në Kosovë, Marsye Daviet, t’Ejten i mbajti nji ‘ligjerate’ te pranishemve, per Patriotizmin Kosovar.

Ajo e dha nji mesazh të fuqishëm për pseudopatriotët që mshefen mbas flamurit te Shqipnise dhe bajnë vrasje, vjedhje, janë të korruptuem dhe vazhdojnë me u sill a thue se s’u ba gja.

“Natyrisht, mos harroni që ju jeni vend i pamarun  dhe ky asht flamuri juej dhe nuk asht i Shqipnisë. Po due me thane se unë e du flamurin e Shqipnisë, por kur jam në Shqipni… Ju jeni nji vend i pamvarun dhe asht në dorën e qytetarëve dhe të politikanëve të saj se qysh dojne me rregullue shtetin, vendin tuej. Unë e urrej paternalizmin”, tha ambasadorja e Frances./ Rrokum TV

Artikulli paraprakKryeministri kanadez duke falur namaz në xhami
Artikulli vijuesVIDEO – Afrika