Kuçi: Vetëvendosje ia huqi, Thaçi nuk ka telefon

0
207

Zëvendëskryeministri, Hajredin Kuçi ka deklaruar se Vetëvendosje ia ka huq me dërgimin e sms-ve në adresë të kryeministrit Hashim Thaçi.
Ai ka thënë se Thaçi ditëve të fundit nuk ka poseduar fare numër të telefonit.

“Kohëve të fundit kryeministri Thaçi nuk ka pasur numër telefoni dhe nuk e dijë kujt i kanë dërguar sms, dhe kësaj here Vetëvendosje ia ka huq”, është shprehur Kuçi, njofton Orainfo.

Ndryshe, para pak ditësh Vetëvendosje kishte ndërmarr një aksion mobilizues, ku kishin dërguar Letër protestuese dhe sms protestues kryeministrit Thaçi, ministrave Beqaj dhe Hamza dhe zëvendëskryeministres Lila.kohaislame