“Hajde e bëjmë Expressin akademi zyrtare e Republikës”

Profesori i cili është zë i arsyes për shumë çështje në areolën shqiptare, ka postuar një status duke “goditur” gazetën Express. Ai ka postuar: “Te pakten tri televizione me frekuenca kombetare transmetojne emisione te prodhuara nga Gazeta Express: Kosova e spektakleve, shundit, metropolitanizmit falls e intelektualizmit te merzitshem roze.
Vec kur te ja nise edhe Akademia e Shkencave dhe Arteve me bashkepunu me Expressin.
Per me e thjeshtezu kete pune hajde le ta bejme Expressin gazete, televizion, radio dhe akademi zyrtare te Republikes!”

Artikulli paraprak100 mijë Kosovarë e lëshun vendin nga extremizi i varfërisë
Artikulli vijuesKrim i rëndë në Tiranë: Babai godet vajzat me thikë, vdes 17-vjeçarja