Ekstremistët kurdë vrasin 4 persona

0
121

Gjatë luftimeve të mbrëmshme mes forcave turke dhe komunistëve kurd në regjionin e Hakarit dhe Batmanit, kanë mbetur të vrarë dy ushtarë turq, një polic dhe një civil.

Ushtarët mbetën të vrarë nga një eksploziv, ndërsa 3 të tjerë u plagosën rëndë.

Magjistrala Juksekova-Shemdinli, për shkak të sigurisë në Turqi është e bllokuar për civilët dhe automjetet.