Liga e Kampionëve,përballje gladiatorësh

Shorti i Ligës së Kampionëve është një nga ngjarjet që tifozët e futbollit e presin me shumë emocione.

Ky short do të fillojë në ora 12:00 dhe do të mbahet në Nyon të Zvicrës.

Sot (e hënë) do të hidhet shorti për fazën e parë të eliminimit direkt dhe vlen të theksohet se në këtë fazë janë pesë skuadra angleze, tri spanjolle, dy italiane dhe tjerat liga nga një.

Çifti i tetë: Bayern Munich – Besiktas

Skuadra turke e pafat, takohet me kampionët e shumëfishtë gjerman.

Çifti i shtatë: Chelsea – Barcelona

Një përballje e madhe, sidomos për tifozëritë e dy klubeve të cilët kanë shumë gjëra të pambyllura në mes vete.

 

Çifti i gjashtë: Shakhtar Donetsk – Roma

Skuadra italiane do kërkojë kalimin tutje ndaj ukrainasve të papërshtatshëm të Shakhtarit.

Çifti i pestë: Real Madrid – Paris Saint-Germain

Ndeshja kryesore në këtë fazë do të jetë ajo në mes Los Blancos dhe PSG-së, përballja e shumë pritur erdhi.

Çifti i katërt: Sevilla – Manchester United

Një tjetër përballje e lehtë për skuadrat angleze, Djajtë e Kuq takohen me skuadrën e rrezikshme spanjolle, por e cila nuk është në nivelet e tyre.

Çifti i tretë: Porto – Liverpool

Liverpooli i Jurgen Klopp me fat, takohet me skuadrën e madhe Portugeze

Çifti i dytë: Basel – Manchester City

Baseli i shqiptarëve nuk kishte fat, kjo pasi përballja me Cityn me shumë mundësi do të thotë fundi i aventurës në LK.

Çifti i parë: Juventus – Tottenham Hotspur

Kampionët aktual të Italisë do të përballën me skuadrën angleze e cila njihet për lojë të bukur dhe sulmuese.

Orari i ndeshjeve:

Ndeshjet e para zhvillohet më datë 13/14 dhe 20/21 shkurt 2017, ndërsa ato të kthimit me 6/7 dhe 13/14 mars.

44 minuta më parë
Mysafiri i parë i Ligës së Kampionëve është legjenda e Liverpoolit dhe Real Madridit, Xabi Alonso

Ekipet pjesëmarrëse në short

Artikulli paraprakKamioni i Bechtel-Enkas iu mori jetën ketyre dy të rinjëve[Foto]
Artikulli vijuesArdian Gjini, sot zyrtarisht merr mandatin për të qeverisur në katër vitet e ardhshme