Mbahen në paraburgim 5 persona për sulmin ndaj redaksive të “Yeni Şafak” dhe “Yeni Akit”

Ekipet për luftën kundër terrorizmit në Stamboll, më 1 mars arrestuan 11 persona nën dyshimin se ndërlidhen me sulmet e 11 shkurtit ndaj redaksive së dy gazetave turke

 

STAMBOLL (AA) – Nga 11 persona të arrestuar nën dyshimin se kanë marrë pjesë në sulmet ndaj redaksive të gazetave “Yeni Şafak” dhe “Yeni Akit”, në Stamboll, pesë prej tyre janë mbajtur në paraburgim, raporton Anadolu Agency (AA).

Ekipet për luftën kundër terrorizmit në Stamboll, më 1 mars arrestuan 11 persona nën dyshimin se ndërlidhen me sulmet e 11 shkurtit ndaj redaksive së dy gazetave turke.

Artikulli paraprakPër të ndaluar konfliktet janë të rëndësishme perspektivat e përbashkëta mes Turqisë dhe Iranit
Artikulli vijuesKryeministri Davutoğlu vizitë zyrtare në Iran