Sulm kundër NATO-s dhe ushtrise afgane, 45 të plagosur

0
125

Një sulmues vetëvrasës është përplasur në një bazë të ushtarëve afganë dhe amerikanë në lindje të Afganistanit, duke plagosur të paktën 45 ushtarë afganë.
Sulmi ka ndodhur në lagjen Zurmat, të provincës Paktia, njofton Reuters, ndërsa nuk ka pasur viktima nga radhët e ushtarëve të NATO-s.

Shtatë civilë, ishin në mesin e të plagosurve.