Mbrëmë është ndier tërmet në Shkup

0
281

Një tërmet me magnitudë prej 1,8 ballëve sipas Shkallës së Rihterit është ndier mbrëmë në orën 22 e 13 minuta në Shkup dhe rrethinë, kumtoi Observatori sizmologjik në kuadër të Fakultetit matematiko-natyror në Shkup.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në rajonin epiqendror të Shkupit, ndërsa në Shkup dhe rrethinë është ndjerë me intensitet prej 3 deri në 4 ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane.