Më 6 qershor fillon Agjërimi Ramazanit

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe gjithë opinionin e gjerë se Muaji i Madhëruar i Ramazanit fillon ditën e hënë më 06 qershor 2016.
“Me rastin e fillimit të muajit të madhëruar të Ramazanit, Kryesia e BI-së, përgëzon besimtarët në Kosovë, diasporë e trojet tona duke u dëshiruar agjërim të lehtë, shtim të ibadetit dhe solidaritet me nevojtarët.

Me fat Muaji i madhëruar i Ramazanit, agjërim të lehtë dhe të pranuar!”, thuhet në komunikatë.

Artikulli paraprakDukagjin Gorani i bashkohet Vetëvendosjes, thotë se është organizata e vetme politike
Artikulli vijuesDerisa Boshkovski lihet i lirë, shqiptarët e “Monstrës” dhe “Kumanovës” kalben burgjeve