Mediat: BDI s’mund të shkel me këmbë, Lëvizja BESA pritet masovikisht në Lagjen e Trimave (FOTO)

“Mes qindra të pranishmëve Lëvizja BESA promovoi këshillin vendor (nëndegën), atë të Lagjes së Trimave në Kumanovë, dhe në krye të kësaj nëndege do të jetë ekonomisti Ramadan Sulejmani.

Shenur Osmani, Mesud Bajrami, Adnan Azizi dhe Skender Rexhepi i përshëndetën të pranishmit, kurse këtë mikpritje masovike gjithsesi se e nderoi edhe kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ku në fund edhe bashkëbisedoi me banorët e Lagjes së TRIMAVE në Kumanovë”, – thuhet në njoftimin e Lëvizjes BESA në FB, të cilën e kanë shpërndarë mediat shqiptare në Maqedoni.

Po ashtu, ato shkrujanë se përderisa BDI s’mund të shkelë me këmbë në këtë lagje, krejt e kundërta ndodhi me BESËN e cila u mirëprit në Lagjen e Trimave.

Artikulli paraprakNënkryetari i BESËS thumbon BDI’në: Hajduti Qimen e ndërron, por vjedhjen nuk e harron
Artikulli vijuesKim Mehmeti: Mjaft më përkrahëm parti dhe drejtues partiak me mendësi leniniste