Mediat belge: Burri me kapele është Fayçal Cheffou, gazetar i pavarur

Mediat belge raportojnë se është identifikuar personi me kapele i shfaqur përkrah 2 terroristëve në aeroportin Zaventem të Brukselit, para se të ndodhnin dy shpërthimet me bombë.
Njeriu me kapele dyshohet se është Fayçal Cheffou, që njihej si një gazetar i pavarur dhe që është arrestuar nga policia.
Mediat raportojnë se ai është identifikuar nga shoferi i taksisë që i kishte dërguar në aeroport.
Por nga ana tjetër gjatë kontrollit policor të ushtruar në banesën e tij nuk janë gjetur as armë dhe as eksploziv.
Prokuroria belge ende nuk e ka konfirmuar zyrtarisht se Fayçal Cheffou është njeriu me kapele.

Artikulli paraprakKapen 6 sirianë në Kakavijë, arrestohet shqiptari, u mori 300 euro për kalim kufiri
Artikulli vijuesErdogan: Çështja e anëtarësimit në BE nuk ka të bëjë me kriteret