MEKSIKË – KOMANDOT VRASIN 11 PERSONA NË NJË QENDËR DEZINTOKSIKIMI NGA DROGA

0
110

Të paktën 11 persona u vranë dhe nëntë të tjerë u plagosën nga një komando, pasi ky i fundit hapi zjarr në një qendër dezintoksikimi dhe rehabilitimi nga droga në Torreon, në verilindje të Meksikës, njoftoi policia e shtetit të Coahuilas.

”Komandot, të hipura në bordin e dy kamionçinave të bardha, hapën zjarr në ambientet e brendshme të qendrës duke vrarë 11 veta dhe duke plagosur nëntë të tjerë”, njoftoi një polic, i cili kërkoi të mos identifikohej./trt/kohaislame